2013.05.17.-20.
Kedves Bettina, sikerült leírnom a tapasztalatokat.
A jól előkészített és megszervezett utazásra az ózdi csoportba 26 fő jelentkezett.
A kényelmes autóbusz két udvarias, figyelmes gépkocsi vezetővel és a nyíregyházi utastársakkal a megadott időre érkezett. Az út során végig a pontosság, a megbízhatóság jellemezte munkájukat, az idegenvezetővel való együttműködésük kifogástalan volt.
Az utazás első napján a program teljesült, kivéve Klagenfurtban a Minimundus megtekintését. A szakadó eső miatt az idegenvezető a látogatást bölcs döntéssel és a csoport egyetértésével áttette a következő napra, sőt, kárpótlásul az előző napi programváltozásért,városnézést is lehetővé tett Klagenfurtban. A Minimundusba tett látogatás nagy élmény volt:Ragyogó napsütésben barangolhattuk be a fél világot- ismerkedhettünk és nosztalgiázhattunk.
Az Iroda korábban tájékoztatott a Pyramidenkogel zárva tartásáról / nem készültek még el a felújítással/ így sajnos oda nem mehettünk fel. Helyette kényelmesebben élvezhettük a tóvidék szépségeit-
A Gerlitzen hegyre felvonóval és sílifttel jutottunk fel, és- bár hiányzott a napsütés, elfogadható látási viszonyok között csodálhattuk meg az Alpok csodaszép vonulatait. Landksrom várát mindannyian megnéztük,majd Affenbergben a csoport fele szakadó esőben –de nagy érdeklődéssel és élvezettel figyelhette a kíváncsi , az esővel nem törődő majmocskák viselkedését. A többiek az eső elől kisvendéglőkbe ,pohár sörök mellé húzódtak be..
Hazafelé utunkon ért bennünket csalódás: Hochosterwitz vára zárva volt. Ebben a vár üzemeltetői lehettek a hibásak: tájékoztatás hiányában több szervezett csoport és egyéni turista volt kénytelen visszafordulni. Idegenvezetőnk, Adrienn az elmaradt program helyett Kismarton megtekintését tette lehetővé: nemcsak szépségét ,hanem történelmét is megmutatva.
Adriennnel az ózdi csoportnak régebbi kapcsolata van. Kifejezetten Őt kértük, és köszönjük az Irodának, hogy meg is kaphattuk. Azok is megszerették, akik eddig nem ismerték. Munkáját felkészülten és abszolút a csoport érdekeit szem előtt tartva végezte.
A szállás csodálatos környezetben, az osztrák mentalitásnak megfelelően rendezett és tiszta volt. Voltak azonban, akik méltatlankodtak a szűk terek miatt: - szívesen fizettek volna többet a kényelemért. Ezt azonban akkor hozták a szervezők tudomására, amikor már változtatni nem lehetett. Itt lenne javaslatom: A meghirdetett programba be lehetne írni, esetleg a szervezőknek felhívni a figyelmét más szálláslehetőségre és az árbeli különbségekre. A kirándulás ára korrekt, ennyi pénzért ilyen szállás kapható.
És még valami: jó volt tudni a belépő árakat, de elég lett volna csak az érintett látnivalók árait tudnunk. Így sokan váltottak több pénzt a szükségesnél.
Összességében : a kirándulásról az ózdi csoport elégedetten, szép élményekkel tért haza. Köszönjük az Iroda, M. Bettina, Adrienn és a két gépkocsivezető szép munkáját.
B. L.-né
2013.05.18.-22.
Kedves Bettina!
A tavalyi erdélyi utazásunkhoz hasonlóan ez a kirándulásunk is nagyon jól sikerült! Nagyon szép időt sikerült kifognunk, gyönyörű helyeken jártunk! A program tartalmas volt, történelmi és természeti látványosságok egyaránt voltak benne, elégedettek voltunk vele.
Az idegenvezető hölgy nagyon kedves, felkészült volt, a diákokkal nagyon könnyen és gyorsan megtalálta a közös hangot. Nagyon megszerettük őt, és következő utazásainkat is vele tervezzük! :)
A buszsofőrök is segítőkészek voltak, és megbízhatóan vezettek.
A szállással elégedettek voltunk, a szobák szépek voltak, az ételek pedig finomak! A házigazdával egy kis nézeteltérés volt, mivel szerette volna, ha a diákok este 10 óra után alszanak, ami egy gimnazista csoportnál nem igazán kivitelezhető! :)
Köszönöm az utazáshoz nyújtott segítségét!
Én már a következő utazáson gondolkodom! Október elejére, első felére terveznék egy kirándulást. Most Horvátországot szemeltem ki, és az Isztria és a Plitvicei tavak elnevezésű programjukat! Szeretnék kérni egy programajánlatot Öntől erre a kirándulásra!
Köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel: Gy.-G. É.
2013.05.16.-20.
Kedves Bettina!
Az első estén ugyan kalandos úton értünk a szállásra, de Sándor ezt ügyesen lekezelte, és a többi adódó apróságot is, le a kalappal előtte, meg is köszöntük. A program gazdag volt, és kegyes volt az idő hozzánk, csak vasárnap fordult borongósra az idő. Mindenki nagyon jól érezte magát, csodás látnivalók, én akárhányszor végignézném!!! :)
Szóval a mi csoportunk kivétel nélkül elégedett volt. A kollégák pontosak, nem kellett várni senkire, nem nyafogtak,...stb.
Köszönjük a szervezést. A sofőrök biztonságosan vezettek, nyugodt utunk volt. Gondolom, hogy az általunk kitöltött lapok is ezt igazolják majd.
Üdvözlet!
Egyéb szervezéssel kapcsolatosan majd kereslek Benneteket!
K. L.-né
2013.05.12.-17
Kedves Bettina. Nagyon jól éreztük magunkat,az utazás jó volt.Idegenvezető, és a sofőrök rendben végezték feladatukat, nem volt semmi gond. Az én csoportom de szerintem a másik két csoport is nagyon meg volt elégedve, a szervezéssel, az utazással, és a gyönyörű látványosságban. Ha az egészségünk engedi, és természetesen a pénztárcánk is, akkor jövőre egy kicsit közelebb talán Ausztriába gondolunk egy szép kirándulást tenni, beleértve a kastélyokat is. Magam és csoportom nevében kívánunk Bettinának és az iroda minden dolgozójának erőt, egészséget, és természetesen sok nagyon tartalmas, utazást, és nagyon sok utast. Üdvözlettel K. P.-né
Tisztelt Adriaholiday! :)
Ezúton szeretném továbbitani tapasztalatainkat az utazásunkkal kapcsolatban.
:)
2012. májusában vettünk részt a Bibionei kiránduláson (május 19-23), az utazási iroda szervezésében. Szeretném kifejezni, hogy a meglepően alacsony árfekvés (ami természetesen nagyon sokat lendített azon, hogy ezt az utazási irodát választottuk) :) ellenére kifogástalanank találtuk az utazás minden részletét!....
(...) Kirándulásunk negyedik napján Velencébe látogattunk, ahol a lagúnák városa mellett három szigeten is jártunk. Burano szigetén csodálatosan szép csipkéket készítenek, Murano üveggyártásáról híres. Itt megcsodálhattuk egy mester munkáját, aki előttünk pár perc alatt készített el egy palackot, majd egy ágaskodó lovat üvegből. Velencében a Szent Márk tér nyüzsgő tömege fogadott bennünket, megcsodáltuk a Szent Márk templomot, Velence egyik jelképét a Campanilét , a harangtornyot. Megnéztük a Dózse palotát, a Sóhajok hídját, amely a törvénykező teremből vezetett a tömlöcbe, s innen kapta a nevét. Láttuk a Canal Grandet, hiszen a város főutcája, de minden utcája és zuga vízi út, melyen gépkocsiként gondolák , motorcsónakok közlekednek...
A Község Önkormányzata részére biztosított Észak - Olaszországi út résztvevői nevében szeretném - vis maior miatt kissé késedelmesen - megköszönni a kedvezményes utazási lehetőséget.
Az idegenvezető részéről rendkívül magas színvonalú, korrekt idegenvezetésben, a csoport igényeit messzemenőkig figyelembevevő gondoskodásban volt részünk, amit ezúton is köszönünk.
Megköszönjük a két autóbusz vezető biztonságos munkáját, segítőkészségüket.
Településükön az önkormányzat évente 10 alkalommal ad ki újságot, Tükör címmel.
Az újságot minden háztartás számára ingyenesen biztosítjuk...
A május hónap, számomra kicsit a legnehezebb hónapok egyike. Ebben a hónapban kell a legtöbb bevallást, beszámolót készíteni. Ezért igyekszem mindig úgy irányítani a munkáimat, hogy jusson pár nap kikapcsolódásra, feltöltődésre. A vállalkozók bálja szervezésekor említette meg nekem Piroska, hogy nincs-e kedvem egy olaszországi kirándulásra.
Gondolkodás nélkül azonnal igent mondtam. Ez az, amire gondoltam feltöltődés gyanánt.
A szervezést az önkormányzat végezte. Egy értesítést kaptunk a miskolci székhelyű Adria Holiday Utazási Irodától, hogy ebben az évben kedvezményes utazási lehetőséget "sorsolt" ki számunkra...
A 2006. szeptember 27 - október 01-i Bibionei kirándulás megtörtént. A Szakkórház szakdolgozói nevében szeretném megköszönni közreműködésedet és segítségedet a lebonyolításban.
A kolléganőim kiválóan érezték magukat, mindenki élménydúsan érkezett haza. A sofőrök pontossága, segít?készsége példaértékű volt. Az idegenvezető történelmi, lexikális tudása kiemelkedő. A csoport tagjai annak ellenére, hogy az ország különböző részeiből tevődtek össze a kirándulás végére összeforrott csapattá alakult.
Még csak most érkezek írni neked néhány sort a párizsi tapasztalatokról. Köszönünk mindent, remekül sikerült az utazás, sok minden belefért, kellemes időnk volt, majd csak az utolsó napon melegedett fel az idő. Az idegenvetőnk nagyon felkészült, mindenkit elbűvölt tudásával, helyismeretével, és mindezeken túl kedves és türelmes is volt. A társaság jól megvolt egymással, a fiatalokkal nem volt semmi baj, ha adódott is valami az nem velük volt kapcsolatos. Csak dicsérni tudok mindent, a buszvezetőket is természetesen. Remélem, hogy lesznek még közös dolgaink, minden jót kívánok!