Velence városa, nem csak attól világhírű, hogy cölöpökre épült, de egyedi hangulatával, lagúnáival, az év minden időszakában különleges élményt kínál mindenkinek.
A legnagyobb embertömeget a Velencei Karnevál vonzza a lagúnák városába, melyet minden évben februárban tartanak. A karnevál napjaira az egész város, főként a Szent Márk tér egy óriási, csodálatos bálteremmé változik, ahol mindenütt zene szól és szebbnél szebb jelmezekbe bújt emberek özönlik el Velencét.
A világhírű velencei maszkokról, az a hír járja, kezdetben azért készítették, hogy elfedje kilétét az ott lévőknek, és így minden társadalmi réteg együtt ünnepelhette a karneváli időszakot. A jelmezek és álarcok viselése mai napig élő hagyomány a lebegő városban, sokszor egy egész családot is láthatunk egymással harmonizáló öltözékben.
Alapvetően négy féle álarccal találkozhatunk, melyek közül hagyományosnak a Bauta nevezhető, mely jellegzetessége, hogy az erős vonásokkal kidolgozott maszk az egész arcot eltakarja, szája nincsen, színe hófehér vagy aranyozott.
A Medico Della Peste – avagy Pestis Doktor, talán a legismertebb álarc mindközül. Hegyes, hosszú, madárcsőrt idéző alakja, a velencei pestisjárvány idején jellemzően viselt orvosi maszkot idézi.
A Volto egy szintén egész arcot lefedő álarc, melynél már az arc kidolgozása lágyabb, jellemzően fehér és színes, arany motívumokkal, melynek viselése már nem akadályozza viselőjét az evés-ivásban.
Az arcból legtöbbet mutató álarc, a Columbina. Általában pálcával tartják, vagy szalaggal kötik a karneválozók a fejükre.
Minden évben szebbnél szebb jelmezekkel és álarcokkal találkozhatunk a Velencei Karneválon, melyek mindegyike igazi műalkotásnak minősül. Persze az év bármely időszakában megtalálhatjuk a kézzel festett, eredeti olasz maszkokat a szuvenír árusoknál.